Idealnie kruche ciasto, z aksamitnym kokosowo-waniliowym budyniem, do tego owoce sezonowe, pysznie!
Do przygotowania ciasta potrzebujemy:
- Mieszanka MK Gold Bread Mix 165g
- Erytrytol 50g
- Masło 200g (zimne)
- Jajko 2szt.
Do przygtpwania budyniu potrzebujemy:
- Mleko kokosowe 500ml
- Jajko 2szt.
- Erytrytol 70g
- Mąka migdałowa 50g
- Guma ksantanowa 1/2 małej łyżeczki
- Aromat waniliowy
- Wymieszać ze sobą mieszankę MkGold Bread Mix, erytrytol (najlepiej zmielony, ale jak nie ma możliwości to może być też granulowany), zimne masło i 2 jajka.
- Ciasto kruche ugniatać jak najkrócej, tylko tyle czasu, aby składniki się dokłądnie połączyły.
- Gotowe ciasto zawinąć w folię spożywczą i włożyć do zamrażarki na około 15-25min.
- W tym czasie przygotować budyń.
- Dodać do garnka mleko kokosowe, jaja, erytrytol i aromat waniliowy, podgrzewać na małym ogniu ciągle mieszając, nie doprowadzając do wrzenia(okolo 5-10min).
- Następnie dodać mąkę migdałową, zwiększyć moc podgrzewania i doprowadzić do zagotowania ciągle mieszając, aż do momentu zgęstnienia, jak już budyń zgęstnieje dodać gumę ksantanową i jeszcze chwilkę mieszać.
- Zostawić budyń do przestygnięcia.
- Ciasto wyciągnąć z zamrażarki i rozwałkować na papierze do pieczenia, foremkę o średnicy 22-24cm, wysmarować masłem, łącznie z bokami, dokładnie wyłożyć foremkę ciastem i nakłuć spód widelcem. Na ciasto położyć papier do pieczenia i wysypać na niego fasolę lub ryż, tak żeby obciążyć ciasto.
- Tak przygotowane ciasto włożyć do piekarnika nagrzanego na 190’C w opcji grzania góra-dół, piec prze 20min.
- Po tym czasie wyciągnąć ciasto, ściągnąć papier z „obciążnikiem”, zmniejszyć temperaturę do 180’Cpiec kolejne 15min, lub do osiągnięcia przez ciasto złocistego koloru.
- Jak jużciasto będzie miało odpowiednio złocisty kolor, wyciągamy je z piekarnika i wylewamy przygotowany budyń, dalej ciasto z budyniem trafia dlaej do piekarnika na około 15min, żeby zapiec budyń.
- Przygotować owoce i rozpuścić czkoladę 80-90% kakao z odrobiną masła i udekorować tartę.


Dzien dobry,
Czy maja Panstwo przepis na tarte wytrawna. Sprobowalam podany przepis nie dodajac slodzika. Nie wyszedl mi spod 🙁
Przepis powinien pojawić się na naszej stronie w nadchodzącym tygodniu!
Wygląda yummy . Mleko kokosowe te z puszki czy z kartonika?
z kartonika 🙂
Czy można dać zwykłe mleko?
Pewnie!
Czy zamiast gumy ksantanowej może być guma guar?
Wydaje mam się, że to może się udać choć sami tego nie testowaliśmy.
Zdecydowanie za dużo masła. Za drugim razem dam tylko połowę tego co w przepisie